Przejdź do treści

Dlaczego wybrać Malinowy Domek?

Dlaczego wybrać nas?

Wybór żłobka jest bardzo istotny, to w końcu miejsce gdzie dziecko będzie spędzało dużą część dnia, ważne więc, aby czuło się bezpiecznie, a rodzice byli spokojni i mogli zająć się swoimi zawodowymi obowiązkami.

Rodzice, którzy mają pierwsze dziecko, często są zagubieni ofertą placówek, dlatego postanowiliśmy wypunktować kilka rzeczy, które w naszej opinii nas wyróżniają.

Dlaczego Malinowy Domek jest dobrym wyborem?

Przyjmujemy dzieci od 6 miesiąca życia – jesteśmy placówką z wpisem do rejestru żłobków, zatem naszą misją i obowiązkiem jest przyjmowanie maluszków, którym rodzicom kończy się urlop wychowawczy/ rodzicielski aby wesprzeć ich w opiece.

Odpowiadamy na indywidualne potrzeby dzieci maluszków – mamy dwie grupy żłobkowe, maluszki i starszaki. Wiemy, że każda grupa ma inne potrzeby. Maluszki od 6 miesiąca do około 1,5 roku mają drzemki i posiłki o różnych porach. Dzięki osobnej sypialni w cichej części placówki, mamy pewność że dzieci się wyśpią. Czasami w sypialni śpi dwójka, czasami czwórka dzieci, w zależności od ich wewnętrznego rytmu. To my się dopasowujemy do dzieci, a nie dzieci do nas.

Rozwijamy umiejętności dziecka w ich własnym rytmie – maluszek przychodzący do Malinowego Domku nic nie „musi umieć”. Wszystkiego go nauczymy, wtedy kiedy przyjdzie pora. Wesprzemy rodziców w odpieluchowaniu, oduczeniu od smoczka, nauczymy korzystać ze sztućców, pomożemy stawiać pierwsze kroki. Niektóre placówki przyjmują dzieci, które są już odpieluchowane i chodzą. Wiadomo, że tak jest łatwiej, ale lubimy patrzeć na postępy naszych maluszków, wiedząc że mamy w tym swój udział.

Zawsze dajemy prawdziwą informację zwrotną – to jest bardzo ważne, aby przekazywać rzetelne informacje, ponieważ dzięki temu będziemy mogli liczyć na współpracę z rodzicami. Jeśli wszystko było super, to powiemy dlaczego, jeśli były jakieś małe kryzysy to też rodzice się o nich dowiedzą.

Pracujemy nad rozwojem umiejętności dzieci  – z uwagi na kameralność grup, zawsze mamy czas dla dziecka, żeby z nim popracować indywidualnie. Ze starszakami pracujemy nad umiejętnościami motorycznymi małymi i dużymi, uczymy wierszyków i piosenek. Mamy autorski program edukacyjny, który od lat świetnie się sprawdza.

Mamy rodzinną atmosferę  – nasze dzieci kochają swoje Ciocie, ufają i wiedzą że mają w nich oparcie. Ciocie przytulają, pozwalają na siedzenie na kolanach, bawią się z dziećmi w małych podgrupach, tak aby poświęcić każdemu maluchowi maksimum czasu. Czasami ocierają łezki i pocieszają, jak to w rodzinie. Odpowiadają na emocjonalne potrzeby naszych podopiecznych.

Z innych zalet możemy wymienić:

Łatwy dojazd – można do nas dojechać z 4 stron: od Puławskiej, od Mysiadła ( Mleczarskiej/ Wiśniowej), od strony Nowej Woli/ Zgorzały, od strony Piaseczna (Mleczarska).

Duża wózkownia – w naszym garażu można zostawić wózek, sanki, foteliki

Podjazd dla klientów – można bezpiecznie wjechać na teren placówki

Plac zabaw dopasowany do dzieci do lat 3, oraz duży taras na tyłach domu, gdzie w otoczeniu zieleni dzieci relaksują się na świeżym powietrzu.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin