Przejdź do treści

Dzień Misia w Malinowym Domku 2015

  IMG_2535

  25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Misia. Mało kto wie skąd wywodzi się historia tego święta. W 1902 roku Teodor Roosvelt uratował podczas polowania małego niedźwiadka. Na jego cześć misie zaczęły się nazwywać Teddy Bear. A światowy Dzień Misia jest obchodzony od 2002 roku.

  IMG_2550

  Chłopcy bawią się samochodami, dziewczynki zazwyczaj lalkami, ale prawie każde dziecko ma swojego ukochanego misia. Misia który po latach ma obszarpane uszy, czasami brakuje mu oczka, futro woła o pomstę do nieba, ale dalej jest to ukochana zabawka, która przywołuje wspomnienia bezpieczeństwa i szczęśliwego dzieciństwa.

  Bardzo często nasz miś towarzyszy nam również w dorosłym życiu, schowany gdzieś na dnie szafy, bo za nic na świecie nie potrafilibyśmy go wyrzucić.

  IMG_2492

  W Malinowym Domku co roku obchodzimy Dzień Misia.

  W tym roku Maluszki robiły swojego misia z papierowych talerzyków oraz papieru kolorowego, a Starszaki malowały futro misia gąbeczkami. Efekty można zobaczyć w albumie na FB /KLIK/.

  Każde dziecko przyprowadziło swojego pluszowego przyjaciela i przedstawiało go reszcie kolegów i koleżanek. Jeden miś był nawet … ukochanym jamnikiem.

  IMG_2547

  Dzieci śpiewały swoim misiom piosenki, tańczyły z nimi, bawiły się w chowanego – bo to w końcu był ich dzień!

  Po tylu emocjach każde dziecko z radością po żłobkowym obiadku usnęło, obejmując i tuląc swojego misia.