Przejdź do treści

Karnawał w Malinowym Domku /filmik/ (żłobek Piaseczno)

   

  Odgrywanie ról podczas zabawy, to całkiem naturalne zjawisko w życiu małego dziecka. O tym jakie funkcje pełni zabawa, w poprzednim wpisie tłumaczyła nasza psycholog Justyna Kaczorowska /nie czytałaś? Kliknij TUTAJ/.

  Podczas Karnawału w naszym przedszkolu i żłobku Malinowy Domek, dzieci na krótką chwilę wcieliły się w role superbohaterów, policjantów, strażaków, piratów, księżniczek oraz różnych ulubionych zwierzątek. Zobaczcie filmik:

   

  Maluszki w wieku około roku wprawdzie nie identyfikują się jeszcze z innymi postaciami, ale już dwulatki próbują odgrywać różne zachowania. Natomiast trzylatki nie tylko identyfikują się z wybranymi postaciami, ale prowadzą między sobą dialogi, które charakteryzują te postaci.

  2

  Pytaliśmy nasze przedszkolaki dlaczego są na balu karnawałowym policjantami, lub strażakami i niektóre wypowiedzi nas zaskoczyły. Dzieci wiedziały jakie obowiązki mają ich wybrańcy oraz że są bohaterami w codziennym życiu.

  3

  Mieliśmy też kilku Supermanów i Batmanów, mających supermoce. Nawet dwóch fantastycznych piratów. Wszystkie zdjęcia można zobaczyć na naszym Facebooku, w albumach. Zapraszamy.

  Dzieci bawiły się wyśmienicie. Skakały, tańczyły, śmiały się. Po balu był poczęstunek. Starszaki były bardzo podekscytowane i długo jeszcze dzieliły się wrażeniami z imprezy. Za to maluszki prawie od razu poszły spać 🙂